Внесено зміни до Закону України «Про звернення громадян»

 

Президент України підписав Закон «Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" щодо електронного звернення та електронної петиції».

 До ст.5 Закону запроваджено подання громадянами індивідуальних та колективних звернень в електронній формі з використанням мережі Інтернет та засобів електронного зв’язку. Передбачено, що у такому зверненні, крім прізвища, імені, по батькові, місця проживання громадянина, викладення суті порушеного питання, також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз’ясненнями не пізніш, як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою ст.7 цього Закону.

Законом також запроваджується можливість звернення громадян до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України та органів місцевого самоврядування шляхом подання електронної петиції через офіційні веб-сайти відповідно Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування або громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції. Відповідно до Закону, електронна петиція має набрати відповідну кількість голосів на свою підтримку. Якщо вона адресована Президенту, Парламенту або Урядові, то має набрати не менш як 25 тис. підписів громадян протягом 3 місяців з дня оприлюднення. Вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до органу місцевого самоврядування та строку збору підписів визначаються статутом територіальної громади. У разі, якщо електронна петиція в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів, вона розглядається як звернення громадян відповідно до законодавства.