7 липня – день працівників природно-заповідної справи

 

Розвиток заповідної справи визнано одним із найважливіших пріоритетів довгострокової державної політики. Політика свідчить, що заповідання, як метод територіальної охорони природи, на сьогодні залишається головною гарантією збереження генофонду живої природи, унікальних природних екосистем, ландшафтів і є складовою системи забезпечення конституційного права людини на безпечне довкілля. Заповідні об’єкти слугують природною базою для екологічного моніторингу за природними та антропогенними змінами у довкіллі, а також місцем екологічної освіти.

День працівника природно-заповідної справи – це не тільки свято тих людей, які працюють в заповідниках, парках, але й передусім всіх, чиє життя присвячене збереженню природи нашого краю. Це і науковців в різних сферах досліджень, і громадських організацій, і небайдужих громадян. Заповідна справа – мабуть найкраще, що ми можемо зробити для природи.

Департаментом екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної  адміністрації з метою відзначення Дня працівника природно-заповідної справи 7 липня поточного року був організований і проведений круглий стіл на тему „Сучасний стан та перспективи розвитку природно-заповідного фонду Житомирщини”.

У роботі круглого столу взяли участь спеціалісти Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства, Житомирського обласного комунального агро лісогосподарського підприємства „Житомироблагроліс”, а також наукові співробітники Поліського філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації. Під час засідання круглого столу розглянуто питання сучасного стану й розроблено рекомендації щодо збереження та подальшого розвитку природно-заповідного фонду області.