Міністр екології та природних ресурсів Ігор Шевченко

представив Голову Державного агентства України

з управління зоною відчуження

 Юрія Антипова

 

 

21 травня 2015 року в Укрінформі Міністр екології та природних ресурсів України Ігор Шевченко представив Голову Державного агентства України з управління зоною відчуження Юрія Антіпова.

Міністр окреслив коло завдань, які стоять перед новопризначеним Головою ДАЗВ, суть яких полягає в реформуванні зони відчуження та перетворення її на зону відродження.

У своєму виступі Ю. Антіпов зазначив, що він, усвідомлюючи всю відповідальність за реалізацію державної політики з питань будівництва та введення в експлуатацію нового безпечного конфайнменту, зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС, поводження з радіоактивними відходами тощо, докладе максимум зусиль для досягнення позитивних результатів.

Крім зазначеного, він повідомив, що першими кроками на займаній посаді буде проведення аналізу:

 виконання державних програм з питань зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та поводження з радіоактивними відходами;

 стану матеріально-технічного забезпечення робіт з вищезазначених питань:

стану фізичного захисту підприємств, що належать до сфери державного управління ДАЗВ тощо.

Ю. Антіпов повідомив, що буде активно залучати профспілки для вирішення проблемних питань підприємств, що належать до сфери державного управління ДАЗВ.

Представники ЗМІ ставили питання стосовно створення в зоні відчуження Чорнобильського біосферного заповідника. Відповідаючи, Міністр поінформував присутніх, що сьогодні не йдеться про те, щоб зменшувати фізично зону відчуження. Зона відчуження залишається в тих же межах, але отримує додатковий юридичний і практичний природоохоронний захист.

Після підписання Президентом України відповідного Указу про створення Чорнобильського біосферного заповідника на цю частину зони відчуження буде розповсюджуватись законодавство про природно-заповідний фонд, а це дасть змогу навести лад та унеможливить розкрадання природних ресурсів. Тобто ця частина зони відчуження стає Чорнобильським біосферним заповідником зі своїми зонуванням:

заповідна зона;
буферна зона;
зона антропогенних ландшафтів.

Визначенню цих зон передували багаторічні дослідження науковців, які вивчали біорізноманіття цих територій та рівень радіації.