Не будьте байдужими!

 

У зв’язку із пониженням температури повітря щороку актуальним постає питання допомоги одинокому лебедю чи зграї, що зимують на річках та ставках.

Взимку лебеді концентруються на незамерзаючих водних ділянках, але у випадку особливо сильних морозів, птахи збиваються в зграї з великою чисельністю, і такі водойми не можуть їх прогодувати.

Саме в цей період, лебедям дійсно необхідна допомога людей.

Основними кормами для лебедів слугують водні рослини. Але, так як, їх добути ми не в змозі найкращим буде  - розмочений у воді білий хліб. Сірий хліб шкідливий для їх травної системи. Не відмовляться пернаті й від каш: особливо картопляної та пшоняної. 

Спостерігаючи за замерзанням водойми навколо птахів, люди пробують розбивати лід. Але на погляд багатьох спеціалістів орнітологів, це не зовсім доцільно.

Також, трапляються ще й такі випадки: люди бачать птахів, що нерухомо сидять на льоду, і б'ють на сполох: «Птахи вмерзли в лід». Але таке відбувається дуже рідко. Найчастіше це лебеді або качки, які «відпочивають»: виходять на лід, ховають лапки в пір'я і таким чином зберігають енергію, гріються.

Так що, спостерігати варто, але паніка – це зайве.

Проблема полягає саме у забезпеченні птахів кормом. Отже, закликаємо Вас – не бути байдужими до птахів, допомогти їм їжею у цей непростий період.