Круглий стіл «Відновлення територій,

порушених внаслідок незаконного видобування бурштину»

 

5 липня в приміщенні Олевської райдержадміністрації в рамках  проекту ПРООН/ГЕФ «Рекультивація земель, порушених внаслідок незаконного видобування корисних копалин на цінних природних територіях» відбулося засідання круглого столу «Відновлення територій, порушених внаслідок незаконного видобування бурштину».

У засіданні круглого столу брали  участь представники органів державної влади, місцевого самоврядування Житомирської, Рівненської та Волинської областей, народні депутати України, представники бізнесу, активісти природоохоронних громадських організацій, науковці.

Присутні обговорювали такі питання: екологічні та соціально-економічні наслідки незаконного видобування бурштину, рекультивація порушених  земель, питання відновлення порушених територій, стан фіторізноманіття на лісових площах після незаконного видобування бурштину, та інші.

У своєму виступі голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко зазначила, що «бурштинова лихоманка», від якої вже багато років потерпає Полісся, завдає непоправної шкоди довкіллю. Розвиток нелегального бізнесу з видобутку бурштину призвів до того, що серед лісів Рівненської, Житомирської та Волинської областей з’явилися піщані пустелі з покинутими копанками, глибина яких іноді досягає 10 м. Серед екологічних наслідків помпового методу видобутку бурштину можна виділити знищення кореневої системи дерев,  деградація та знищення родючого шару ґрунтів,  заболочення території, зміна рівня ґрунтових вод та балансу вологи в ґрунті. Рекультивація є одним з найефективніших методів відновлення територій та їхнього максимального повернення до природного стану. 

Управління екології та природних ресурсів ЖОДА представляв заступник начальника управління Сергій Сіренький.