Конференція ООН про зміну клімату у Парижі

 

З 30 листопада по 11 грудня 2015 року, Франція приймає і головує на 21-й сесії Конференції Сторін Рамкової конвенції Організації Об'єднаних Націй про зміну клімату (COP21 / CMP11).

Це 21-я конференція, що проводиться в рамках Конвенції ООН з кліматичних змін (СОР21) і 11-я - в рамках наради сторін по протоколу Кіото (CMP11). COP21 є вирішальною конференцією, на якій буде досягнути нової міжнародної угоди по клімату, з метою збереження глобального потепління нижче 2°C.

Міжнародний саміт проходить у виставковому комплексі Парижа Ле Бурже. Цей комплекс був обраний завдяки своїм можливостям розмістити від 20 000 до 25 000 учасників конференції. А також більш ніж 40 000 відвідувачів, які не будуть брати безпосередньої участі в обговореннях.

Міжнародна політична реакція на зміни клімату почалася в Ріо-де-Жанейро на «саміті Землі» в 1992 році.  «Конвенція Ріо» включала прийняття програми ООН зі зміни клімату (UNFCCC). Ця конвенція визначила основу для дій, спрямованих на стабілізацію концентрації в атмосфері парникових газів (GHGs), щоб уникнути «небезпечного антропогенного впливу на кліматичну систему». UNFCCC, яка набрала чинності 21 березня 1994 року, в даний час налічує майже 195 членів.

Основна мета щорічної Конференції Сторін (COP) - розглянути хід здійснення Конвенції. Перша COP відбулася в Берліні в 1995 році. На COP3 був прийнятий Кіотський протокол (Kyoto Protocol), на COP11- Монреальский план дій (Montreal Action Plan), на COP17 в Дурбані був створений Фонд зеленого клімату (Green Climate Fund).

На COP21, також відомим як «Паризька кліматична конференція 2015», в перший раз за ніж 20 років переговорів ООН, зусилля спрямовуються на досягнення юридично зобов'язуючої і загальної згоди на клімат, з метою збереження глобального потепління нижче 2°C.

Кожен мешканець Землі має долучитися до запобігання змінам клімату, а отже кожен з нас має зробити свій вибір - політичний, громадський, особистісний.