Попереджено забруднення довкілля

 

Чимало проблемних питань з питань збереження довкілля нашої області щодня потребує уваги не тільки органів влади, а й пересічних громадян.

Так, за ініціативи небайдужої громадськості Яроповицької сільської ради Андрушівського району виявлено 7 тонн невідомих агрохімікатів, які зберігались на асфальтованій площадці біля села Яроповичі. З часом деякі ємкості з хімікатами почали протікати, що призвело до забруднення навколишнього середовища.

Представники громади звернулись за допомогою до обласної ради та управління екології та природних ресурсів Житомирської облдержадміністрації. У найкоротші терміни було прийняте рішення про перепакування агрохімікатів, очищення забрудненої території та складування небезпечних матеріалів на склади.

Так, 7 липня силами аварійно-рятувального загону спецпризначення управління ДСНС України у Житомирській області проведені дані роботи. Прослідкувати за процесом на місце прибули: голова обласної ради Анжеліка Лабунська, начальник управління екології та природних ресурсів Вадим Войцешук, заступник начальника управління ДСНС України у Житомирській області Олег Держанівський, представники Андрушівської районної влади.

Анжеліка Лабунська розповіла, що для утилізації непридатних агрохімікатів в Житомирській області потрібно майже двадцять мільйонів гривень. Тому обласна влада хоче залучити профільні міністерства та відомства, які б частково профінансували роботи з утилізації непридатних пестицидів і агрохімікатів.

Вадим Войцешук зазначив: «Управління екології вдячне небайдужим громадянам села Яроповичі, які проявили свідоме ставлення до збереження чистого довкілля та звернулись до органів влади за допомогою. Дані непридатні пестициди та отрутохімікати безпечно зберігатимуться до моменту проведення їх утилізації при наявності фінансування на забезпечення даного заходу».