11 січня - Міжнародний День заповідників

Заповідати означає передавати, лишати у спадщину щось цінне і дороге. Отже, мета заповідників висока і важлива. В нашій області існують два природні заповідники: Поліський і Древлянський.

Історія Поліського заповідника починається із далекого 1968 року. Його площа становить 20104 га. Заповідник розташований в північно-західній частині Житомирської області на території Олевського та Овруцького районів. Він є першим заповідником, створеним на території Українського Полісся. В його угіддях зберіглись надзвичайно цінні компоненти природних екосистем Українського Полісся.  Тут охороняються рідкісні види рослин і тварин.

Нинішня територія Поліського заповідника і село Селезівка, де розміщена центральна садиба заповідника, може вважатись зачинателями «зеленого екотуризму» в Поліссі. Саме тут в другій половині ХІХ століття була заснована Слобода Салізовка, котра і спеціалізувалась на прийомі гостей та зеленому екотуризмі.

Природний заповідник «Древлянський» знаходиться у  північно - східній частині Житомирщини на території Народицького району. Його площа - 30872,84 га земель державної і комунальної власності. Основна частина земель заповідника вкрита лісовою рослинністю на яких проростають головні лісоутворюючі породи: сосна, дуб, вільха, береза, ясен, осика, граб. Окрасою заповідника є рідкісні водно - рослинні угрупування латаття білого, глечиків жовтих, сальвінії плаваючої водяного горіха, що занесені до «Зеленої книги України». Специфіка особливості зазначеної території полягає в тому, що внаслідок Чорнобильської катастрофи вона зазнала інтенсивного  забруднення довгоживучими радіонуклідами.