Виявлено порушення у діяльності суб’єктів господарювання!

 

 Управління екології та природних ресурсів Житомирської ОДА спільно з Державною екологічною інспекцією в Житомирській області виявило схему, якою, можливо, користуються суб’єкти для ухилу від сплати екологічного податку.

Інформуємо, що під час розгляду документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин та звітів по інвентаризації викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами підприємств області, встановлені безпідставні застосування коефіцієнтів заниження викидів забруднюючих речовин, такі як: коефіцієнт ефективності місцевих відсосів, коефіцієнт залежності від місцевих умов (коефіцієнт очистки) і т.п. А також, численні порушення  інструкцій та методик при розрахунку об’ємів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря з боку розробників цієї документації. 

Дані недоліки призводять до невідповідності фактичних викидів проектним, необґрунтованого заниження їх показників в документації, що, в свою чергу,  призводить до заниженої сплати екологічного податку.

Виявлені матеріали передані до управління захисту економіки в Житомирській області для відповідного реагування.