На Житомирщині настала пора цвітіння білого латаття. Ніжні  квіти з'явилися на озерах,  водосховищах, ставках і навіть на невеликих приватних копанках.   Два роки тому, біле латаття оселилося і на річці Тетерів в районі Житомирського парку культури та відпочинку ім.Гагаріна, а цього року порадувало  мешканців обласного центру своїм цвітінням.

Дивує тільки холодна байдужість деяких людей до цієї краси, бо поміж зеленого листя мальовничого вигляду та розкішних квітів в очі неприємно кидаються порожні пляшки.  А деякі люди навпаки бурхливо реагують на красу варварським чином, зриваючи квіти та кидаючи ушкоджені рослини плавати поруч.

Водяні білі лілії дуже тендітні і їхня невелика кількість у водоймах прямо пов'язана з біологічною властивістю цих рослин та нерозважливим ставленням до них людей. Коли квіти латаття зривають, то у стебла затікає вода і  потрапляє до кореневищ у кількості неконтрольованій рослинами. Це спричиняє  загнивання  коренів і їх загибель.

Якщо ви зірвете квіти латаття, то на наступні роки вони більше ніколи не зацвітуть. Пам'ятайте це і бережіть їх самі та не дозволяйте прекрасні рослини нищити іншим.

Цікаво, що ця дивовижна рослина є своєрідним біологічним годинником. Щовечора годині десь о 6-й його квіти починають поволі закриватися і опускатися у воду, а тільки-но зійде сонце, вони спливають на поверхню у вигляді великих овальних бутонів, які через деякий час поволі розкриваються. Тож, якщо у вас буде вільна година і можливість, то поспостерігайте за нею і отримайте незабутні враження від спілкування з живою природою.