Про виконання в Житомирській області бюджетної програми КПКВК 2408070  

 „Радіологічний захист населення та екологічне оздоровлення території, що зазнала радіоактивного забруднення”

 за І квартал 2017 року

 

 

Житомирській області на 2017 рік за бюджетною програмою КПКВК 2408070   „Радіологічний захист населення та екологічне оздоровлення території, що зазнала радіоактивного забруднення” було передбачено асигнування  у сумі 940 400 грн., які відповідно до паспорту бюджетної програми КПKВК 2408070 призначені:  

1.На утримання Житомирського центру радіаційного контрою та виконанню заходів по ліквідації наслідків  аварії  на  ЧАЕС (Центр) – 436 400  грн.

2. На утримання  Народницької районної спеціалізованої станції по догляду землями зони безумовного обов’язкового відселення  (Станція) – 504 000 грн.

Станом на 01.04.2017 в область надійшли асигнування загальною сумою 239 400 грн.

Для Центру – 113 400 грн.

Для Станції – 126 000 грн.

 

 Станція  забезпечує утримання території загальною площею  22449,83 га, з яких 18393,3 га - сільськогосподарські землі, 1462,8 га - ліси та інші лісовкриті площі, 539,31га - забудовані землі, 1033,13 га - відкриті заболочені землі, 494,89 га – відкриті землі без рослинного покриву, 526,4 га води,  у належному санітарно-екологічному та пожежно-безпечному стані.

Відповідно до штату у 2017 році на Станції працює  7  працівників.

За звітний період Станцією було придбано бензин, дизельне паливо, мастило, запасні частини та господарські товари.

Автотракторна техніка, навісне та причіпне знаряддя до неї, які тривалий час перебували на стоянці зимового зберігання приведене в звичайний робочий стан.

У березні на гасінні пожежі було відпрацьовано 5 тракторогодин спільно з районним сектором Управління Держбезпеки та створено 1,9 км протипожежних локалізаційних смуг біля с.Селець 0,6 км та с.Бабиничі 1,3 км.

Працівники Станції постійно беруть участь в очистці закріпленої за Станцією території від побутових відходів.

Виробнича територія, складські та побутові приміщення перебувають під постійною охороною та належному пожежно-безпечному стані.

 

 

Дирекція Станції постійно бере участь в щотижневих нарадах та засіданнях, які проводить керівництво райдержадміністрації, адміністрація Народицької селищної ради об'єднаної територіальної громади, у планових сесіях районної, селищної та сільських рад.

Копія „Звіту про використання коштів” додається.

 

Спеціалістами Житомирського обласного центру радіологічного контролю та виконанню заходів по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС протягом 2 місяців 2017 року проводилася робота з організації радіологічного контролю сільськогосподарської та лісової продукції. За звітний період відібрано і перевірено 3935 проб (у 59 населених пунктах), з яких 40 проб, або 1% мали перевищення допустимих рівнів забруднення цезієм-137. В тому числі: молоко – 0,7 %, м’ясо – 1,9 %. Копія „Аналізу забрудненості цезієм-137 продукції товарних, фермерських та особистих підсобних господарств, узагальнених радіоекологами центру в зоні радіоактивного забруднення  Житомирської області” додається.

Перевищення виявлено в 21 населеному пункті. Копія „Переліку населених пунктів в розрізі адміністративних районів зони радіоактивного забруднення” додається.

Протягом звітного періоду головними радіоекологами у районах надано 769 консультацій населенню з вирощування та споживання екологічно чистих продуктів, зменшення дозового навантаження на організм, взято участь у 7 нарадах з підсумків роботи, 3 сесіях районних та сільських рад, 2 сходах сіл, опубліковано 1 статтю на Чорнобильську тематику у районних газетах.

Населення зони забруднення в зв’язку з економічною кризою, низьким рівнем життя  пасивно відносяться до радіологічного моніторингу продукції, яку споживає. В зв’язку з цим, радіологічний контроль за продуктами харчування носить, в основному, вибірковий характер і не завжди відображує реальний стан радіоактивного забруднення.

Копія „Звіту про використання коштів” додається.

 

Т.в.о.  начальника управління                                      С.П. Сіренький

 

 

Маковійчук Г.П.

т.(0412) 22-08-24

 

                                                                                                                                                                                        Додаток 1