Громадськість  долучається  до вивчення проблематики виробництва деревного вугілля в області.

 

До управління екології та природних ресурсів ОДА неодноразово звертались громадяни північних районів області та громадські організації з приводу недотримання відповідних норм при виробництві деревного вугілля, що призводить до великої задимленості повітря та несанкціонованої вирубки лісових насаджень.

За ініціативи громадського об’єднання «Єдина справа», 15 квітня відбулась зустріч з начальником управління Вадимом Войцешуком, на якій представниками об’єднання повідомлено, що внаслідок викидів в атмосферне повітря при роботі устаткування («бочок») викидаються: оксид натрію, оксид сірки, вуглекислий газ, суспендовані тверді частинки, смоли та ін.), які негативно впливають на здоров’я людей. Крім того, було повідомлено про наявність у викидах  забруднюючих речовин - фурфуролу і оцтової кислоти, які не зазначаються розробниками обгрунтовуючих матеріалів на викиди  забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Дані речовини є шкідливими і відносяться до 3-го класу небезпеки.

Окрім того, встановлення установок по виробництву деревного вугілля проводиться без залучення атестованих  працівників. Ще більшої шкоди довкіллю завдає дане «виробництво», якщо для цього процесу використовуються лісові насадження з територій, які забруднені радіонуклідами в наслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Активістами було повідомлено про факти використання для виробництва деревного вугілля старих будівель, які розміщені в другій зоні безумовного (обов’язкового відселення).

За результатами зустрічі прийнято рішення створити робочу групу у складі: працівників управління екології та природних ресурсів ОДА, державної екологічної інспекції у Житомирській області та представників громадського об’єднання «Єдина справа» по виявленню порушників природоохоронного законодавства під час виробництва деревного вугілля.