22 вересня – День без автомобілів

 

Щороку у багатьох країнах світу 22 вересня відзначається Всесвітній день без автомобілів. Вперше цей день був проведений у 1973 році у Швейцарії, коли влада країни, у зв’язку з паливною кризою, звернулась до громадян з проханням відмовитись від використання машин на чотири дні до врегулювання проблемного питання. Окремі акції відмови від автомобілів на протязі наступних двох з половиною десятків років відбувалась у різних країнах, аж поки у 1997 році у Великій Британії не започаткували цю всесвітню акцію.

До 2001 року до акції приєднались тисячі міст з 35-ти країн світу. З 2002 року під егідою Єврокомісії щорічно з 16 по 22 вересня проходить тиждень мобільності, завершенням якого є «День без автомобілів».

 

Для багатьох з нас не є новиною наявність безлічі прекрасних і перспективних альтернатив двигуну внутрішнього згоряння, котрий працює на нафтопродуктах. Це не тільки нові технології, які приходять на зміну бензиновим і дизельним двигунам, але і добре нам знайомі - велосипеди, громадський електротранспорт і піші прогулянки.

Це зовсім не важко, спробувати провести хоча б один день без використання особистого автотранспорту. Цим ми неодмінно внесемо значний внесок не тільки в наше власне здоров’я, здоров’я наших дітей і близьких, але й здоров’я мешканців усієї України, позитивно впливаючи на стан довкілля всієї нашої рідної країни!