Допоможемо птахам зимою


 

По всьому світі і в нашій країні зокрема, в останні вихідні січня, традиційно проводиться великий зимовий облік птахів. Це акція, яка об’єднує любителів природи і науковців. Головна мета заходу – з’ясувати чисельність птахів і види, які залишилися зимувати поряд із нашими домівками, повісити годівнички та годувати птахів. Великий зимовий облік птахів дає можливість спостерігати за цікавими явищами в пташиному світі.

Звісно, що ці результати не можуть дати точної відповіді скільки саме птахів зимує в українських містах і селах, але завдяки зібраним даним, вчені мають змогу відстежувати потенційні зміни й дізнаватися чи перегукуються вони з результатами наукових досліджень.

Пам’ятайте про те, що там, по інший бік вікна, лишається багато птахів, для яких наразі настала найтяжча пора. Саме в цей період гине найбільша кількість птахів, за статистичними даними з десятьох синичок перезимовує тільки одна. Їм важко під снігом знайти достатню кількість поживи. Саме голод для пташки страшніше, ніж холод. Тому, ідучи на вулицю, візьміть трохи корму та розкладіть його у годівнички. Найкращим кормом для птахів є звичайне соняшникове насіння, але пам’ятайте, воно має бути не смаженим. Також їм смакуватимуть: крихти тістечок, печива, порізана картопля в мундирі, просо, кукурудзяне зерно, шматочки яблук та грушок.

Управління екології та природних ресурсів також просить всіх бажаючих надсилати фото, де ви годуєте пташок на нашу електронну адресу: pryroda@ecology.zt.gov.ua

всі вони будуть опубліковані на нашому сайті.