1 квітня –  Міжнародний день птахів

Міжнародний день птахів проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера” і не випадково саме в квітні. 1 квітня 1906 була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, дуплянки та інші “пташині будиночки”. Повернення птахів святкується також як  прихід весни.

Вперше цей день, як масове дитяче свято, стало проводитися в Сполучених Штатах Америки. Організатором виступив педагог з містечка штату Пенсільванія. Незабаром його підтримала одна з популярних газет «Пітсбургська телеграфна хроніка», яка стала популяризувати це свято.

18 жовтня 1950-го в Парижі була підписана Міжнародна конвенція про охорону птахів, яка прийшла на зміну документа 1902 року. Прикро, що у ній окрім “корисних” птахів називалися і птахи “шкідливі”, до яких, зокрема, потрапили майже всі яструбині, тепер багато  з них на грані зникнення. В нашому регіоні Яструбові, всі види Accipitridae належать до переліку тварин що охороняються.

З цього часу список пернатих, що зникають, поповнюється з сумною постійністю, – на Землі вже зникли понад 160 їх видів і підвидів. У Європі під загрозою зникнення понад 50% птахів. В Україні налічується близько 360 видів. Разом з птахами, які можуть залітати на територію країни – біля 456 видів.

 

Фото з Поліського заповідника розташованого в Житомирській області

Пташеня вухатої сови намагається налякати людину.