Збережемо найдорожче

 

21 березня відзначаємо Всесвітній день лісу. Цю традицію було започатковано Європейською конфедерацією сільського господарства, а Генеральна Асамблея ООН проголосила його Міжнародним днем лісу.

Цей день покликаний привернути увагу до важливості значення лісів для життя на планеті, підвищити обізнаність суспільства про їх надзвичайно важливу роль.

Із усіх природних ресурсів, що становлять скарбницю нашої країни, ліс посідає особливе місце. Адже він виконує важливі функції, такі як: кліматорегулююча, водоохоронна, ґрунтозахисна, санітарно-гігієнічна, рекреаційна. Ліс допомагає зберегти екологічну рівновагу.

Житомирська область займає одне з провідних місць в Україні за запасами лісових ресурсів. Загальний запас стовбурової деревини становить понад 200 млн. м3.

Площа земель лісогосподарського призначення становить 1096,39 тис. га, у тому числі:

- державних лісогосподарських підприємств Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства – 796,6 тис. га;

-   комунальних лісогосподарських підприємств – 299,79 тис. га.

Лісистість Житомирщини становить 34,1%.

Підвищення лісистості для екологів та лісівників Житомирщини є одним із важливих завдань. На даний час ведеться підготовка для весняної посадки лісоутворюючих та декоративних порід рослин.