Знайомтесь: Мухоловка звичайна (лат. Scutigera coleoptrata) - багатоніжка ряду скутигер, класу губоногих.

Розповсюджена у країнах зі спекотним кліматом. Раніше в Україні зустрічалась  тільки  у Криму, а інколи у людських оселях на більш північніших територіях.  Нині її можна нерідко зустріти і на Житомирщині.

   За способом життя — нічний хижак. Вдень переховується у вологих місцях, вночі полює на мух (звідси отримала свою назву) та інших комах. Здобич вбиває, впорскуючи отруту. Може відрізняти свою здобич, уникає нападу на небезпечних комах (зокрема отруйних), або при нападі на таку здобич вкусивши її відходить, чекаючи, доки подіє отрута. Для людини нешкідлива, бо її щелепи не можуть прокусити шкіру людини. Також нешкідлива для свійських тварин.

Ця комаха має  трохи моторошний вигляд аж 15 пар ніг.  На голові одна пара довгих антен. ЇЇ ноги довгі та тонкі, а їхня довжина збільшується в напрямку від голови до задньої частини тіла. У самок остання пара ніг в два рази довша, ніж тіло. Всі ноги досить тверді, як для їхнього вигляду. Коли комаха біжить по цупкому папері, або подібній до нього поверхні, то можна почути переливчастий цокіт. 

Цікаво, що з яйця виходить личинка з неповною кількістю ніг - 4 пари,  а  після кожного линяння кількість ніг збільшується.  Молоді особини проходять 5 личинкових стадій з 5, 7, 9, 11 та 13 парами ніг відповідно. Після цього 4 ювенільні стадії, кожна з 15-ма парами ніг.

Мухоловка звичайна є корисною багатоніжкою, у деяких країнах її оберігають, бо вона знищує кровососних комах у оселях. Шанувальники тримають мухоловок у  тераріумах. Вид цих комах занесений до Червоної книги України. Природоохоронний статус – рідкісний.

Отож якщо цей маленький монстр випадково потрапить до вашої оселі не спішіть вбивати його. Краще зловіть за допомогою скляної банки та викиньте на вулицю.