21 березня – Всесвітній день лісів

 

Традиція святкування Дня лісу була заснована в 1971 році під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства, метою яких було обговорення важливості вміння цінувати значення власних лісових ресурсів. День лісу відзначає внесок лісів та лісового господарства у життя суспільства. Щороку в цей день фахівці з усього світу обговорюють користь лісу, товарів та послуг, отриманих з лісу; люди можуть дізнатися про стале управління лісами, невиснажливе використання лісових ресурсів (без завдання шкоди лісовим екосистемам) з метою їх збереження для майбутніх поколінь.

 

Житомирська область займає провідне місце в Україні за запасами лісових ресурсів. Загальний запас стовбурової деревини становить понад        200 млн. м3. На кожного жителя області припадає 0,7 га лісів, по Україні -       0,2 га.

Основними постійними лісокористувачами є держлісгоспи Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства загальною площею 796,01 тис. га, лісогосподарські  підприємства  АПК     – 298,2 тис. га, Житомирський військовий лісгосп – 12,8 тис. га.

Лісове господарство області ведеться за принципом безперервного невиснажливого, раціонального лісокористування. Найважливішою складовою цього принципу є забезпечення розширеного відтворення лісів, тобто створення нових лісових насаджень в обсягах, що перевищують їх вирубування, а також заліснення малопродуктивних деградованих і радіоактивно забруднених земель та не угідь, які вилучені із сільськогосподарського використання, або ж взагалі не були задіяні в народному господарстві.