Спробуйте відмовитись від використання пластику

 

Акція «Липень без пластику» спрямована на підняття проблеми використання великої кількості виробів з пластику в побуті та виклики, з якими ми стикаємось у розв’язанні цієї проблеми.

Ви можете відмовитись на день, тиждень або цілий місяць від всіх видів одноразового пластику або хоча б спробувати це зробити та зареєструватись на сайті Plastic Free July.

Пластикові пакети, пластикові пляшки для води, одноразові пластикові горнята для кави чи чаю, а також  пластикові соломинки для коктейлів – все це заповнило наше сьогодення і ми не замислюємось до чого це призведе.

До 2050, за оцінками експертів, у Світовому океані буде більше пластику, ніж риби. Більша частина цього пластику потрапила з суші і була колись в наших руках.

Пластик шкідливий не лише для планети, але й для нас. Він не розкладається, виділяє токсичні речовини в ґрунт на сміттєзвалищах і в повітря – під час спалювання. Пластику найбільше з-поміж усіх інших видів сміття, а на його вивіз та переробку витрачається надзвичайно багато коштів і ресурсів. Тому, краще замінити пластикові пакети на торбинки з тканини, пластикові пляшки – на скляні чи металеві.

Не так вже й складно завжди носити з собою маленьку торбинку для покупок і модну флягу для води. При виборі товарів також потрібно звертати увагу на упаковку. Якщо не вдається знайти продукт без неї, тоді варто обрати упаковку з картону чи в скляній тарі. Пам’ятайте – ми голосуємо гривнею, тому що менше купуватимемо пластику, то менше його будуть продавати.

7% території України займають сміттєзвалища і лише 3% відходів переробляються. Для зменшення кількості сміття існують дієві способи: купувати товар без упаковки, віддавати відходи на переробку, не купувати зайвого. Зменшити площу сміттєзвалищ на третину допоможе зминання пляшок, коробок, пакетів від соку і молока і викидання його до спец контейнерів, які є у кожному дворі.

Поліетилен не розкладається і не перегниває, його можна назвати «вічним сміттям». Час гниття шкірки банану: 2 – 4 тижні, поліетиленового пакету – понад 500 років, тому не викидайте органічне сміття в пакетах, краще викидати його в окреме відро з кришкою, а потім використовувати як добриво або виносити окремо в загальний контейнер. 

 

Відмовтеся від використання одноразового пластику і, таким чином, разом збережемо наші ріки, моря та океани чистими.

Приєднайтесь до більш ніж 40 000 чоловік, шкіл та організацій з 90-а країн світу, і нехай наші руки стануть рішенням цих проблем.

 

 

Інформація підготовлена з даних розміщених на сайтах Plastic Free July та http://ufra.com.ua/ .