27 вересня – Міжнародний День туризму

 

Щороку 27 вересня у світі відзначається Міжнародний день туризму. Метою свята, заснованого Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 27 вересня 1979 року, є популяризація туризму як рушію регіональної та світової економіки, висвітлення його внеску в екологію світової спільноти, зміцнення дружніх стосунків між державами.

Країни, що ратифікували положення Генеральної Асамблеї ООН про Міжнародний день туризму, зокрема Україна, відзначають свято проведенням різноманітних фестивалів та цікавих заходів.

Туризм відіграє значну роль у житті України. Завдяки його розвитку Україна стає все більш відомою в світі як держава з багатою історією і культурою та природою.

В Україні День туризму відзначається з 1998 року згідно з Указом Президента №1047/98.

З 1980 року Всесвітній день туризму присвячений певній тематиці. Так у 2015 році він пройшов під заголовком Мільярд туристів, мільярд можливостей”, а у цьому 2016 році  його тематикою стала тема „Доступний туризм”. Отож цими погожими осінніми днями у кожного є можливість долучитися до доступного туризму відвідавши прекрасні парки та ліси нашого краю. Але всі бажаючі повинні пам'ятати, що туризм на свіжому повітрі не повинен перетворюватися на розпалювання вогнищ, які у цей жаркий посушливий рік є вкрай небезпечними. Краще візьміть з собою фотоапарати, камери і т.п. та зафіксуйте  оточуючу вас красу. Якщо ж ви вирішили влаштувати собі приємний пітник на свіжому повітрі, то обов'язково приберіть за собою, не засмічуйте природу і не руйнуйте її красу. Пам'ятайте, що оточуюча вас природа дуже тендітна і потребує вкрай обережного ставлення до неї.  

Ми будемо раді, якщо ви надішлете на нашу офіційну адресу листи з фото і розповісте про те, як ви відсвяткували цей день спілкуючись з природою нашого краю дбаючи про те, щоб не завдати їй шкоди. Найкращі листи та фото будуть опубліковані на нашому сайті.

 

 

Управління екології та природних ресурсів Житомирської облдержадміністрації