Картинки по запросу фото облік птахів

 

18–25 січня – Великий зимовий облік птахів

 

Великий зимовий облік є важливим заходом для вивчення птахів у всьому світі. Традиція обліковувати птахів народилася в 1900 році у США, коли редактор орнітологічного журналу запропонував новий спосіб Різдвяного полювання – з біноклем в руках замість зброї. За його закликом 26 осіб вперше провели цей день разом з пташками, спостерігаючи за ними та вивчаючи їх, радіючи їхньому польоту та свободі. З цього часу обліковування птахів у Різдвяні дні поширилося на теренах США, Канади, Латинської Америки, Карибських та деяких Тихоокеанських островів.

Завдяки простоті проведення та незначним витратам часу, Великий зимовий облік знайшов широку підтримку серед дітей і дорослих, забезпечуючи нас щорічно необхідними даними про зимуючих в Україні птахів.

Під час цієї акції ми не рахуємо птахів у лісах, на полях чи водоймах за межами населених пунктів. Головна мета зимового обліку – з’ясувати чисельність птахів і види, які залишилися зимувати поряд із нашими домівками.

Завдяки зібраним даним, екологи щороку мають змогу відстежувати потенційні зміни й дізнаватися, чи перегукуються вони з результатами наукових досліджень, зроблених професійними орнітологами.

Традиційно Великий зимовий облік птахів проходить щорічно в останні вихідні (останню суботу та неділю) січня.

Спостерігати птахів потрібно у дворі будинку, в саду, на шкільному подвір’ї, у міському парку — в межах населеного пункту. Проводьте облік протягом однієї години. Рахуйте види і кількість побачених птахів. Наприкінці годинного обліку зафіксуйте найбільшу кількість кожного виду птахів, яку ви одночасно спостерігали в будь-який час протягом цієї однієї години (не враховуйте птахів, що пролітають садом).

Птахи найактивніші вранці. Якщо вести облік в цю пору дня, є змога побачити й нарахувати більше видів птахів. Зазвичай серед видів, що залишилися зимувати, можна обліковувати, зокрема, ворон сірих, галок, граків, горобців хатніх, дятлів, синиць блакитних і великих, сойок, сорок, снігурів, омелюхів тощо. Занотовуйте лише ті види, які вам вдалося визначити.

Управління екології та природних ресурсів запрошує всіх охочих приєднатися до зимового обліку птахів.  Отримані дані введіть у вигляді анкети, яка знаходиться на сайті Українського Товариства охорони природи за посиланням: http://birdlife.org.ua/Anketa-Velikiy-zimoviy-oblik-ptahiv