В області проводиться інвентаризація полігонів та сміттєзвалищ твердих побутових відходів

 

З метою виконання доручення Кабінету Міністрів України від 1 червня 2016 року в області проводиться інвентаризація місць видалення (полігонів, сміттєзвалищ) побутових відходів, у тому числі закритих та несанкціонованих.

Робота щодо інвентаризації проводиться за двома категоріями:

а) організовані місця видалення відходів (на яких місцеві органи влади та органи місцевого самоврядування здійснюють або здійснювали організоване вивезення побутових відходів на захоронення);

б) стихійні сміттєзвалища (які щороку регулярно виявляються та ліквідуються місцевими комунальними службами).

На даний час здійснюється збір інформації по організованим місцям видалення відходів (далі – МВВ) в області, визначається геопросторова прив’язка та ідентифікація кожного організованого МВВ з акумуляцією відповідної інформації і уточненням географічних координат.

Результати інвентаризації будуть використані для подальшої оптимізації існуючої системи захоронення побутових відходів, організації перевірок на предмет дотримання вимог природоохоронного і санітарно-епідеміологічного законодавства.

Крім того, в приміщенні Мінприроди України 22 липня відбулась нарада робочої групи у сфері поводження з відходами виробництва і споживання. Участь в якій прийняла представник управління екології та природних ресурсів Житомирської ОДА Надія Мудренок. На нараді обговорювались наступні питання: - створення повного реєстру МВВ та стихійних сміттєзвалищ; - проблемні питання під час проведення інвентаризації МВВ та стихійних сміттєзвалищ; - пропозиції щодо стратегії та способів розв’язання проблем поводження з відходами виробництва і споживання та інші.

Отож, робота з інвентаризації сміттєзвалищ в області продовжується та знаходиться на постійному контролі управління та облдержадміністрації.