Варто уваги кожного!

 

Щороку постає проблема - як допомоги одинокому лебедю чи зграї, що зимують на річках та ставках нашої області. Наскільки серйозною є ця ситуація і чим дійсно ми можемо допомогти птахам взимку? 

Взимку лебеді концентруються на незамерзаючих водних ділянках, в яких традиційно залишаються на зимівлю птахи. В зими з особливо сильними морозами, птахи збиваються в зграї з великою чисельністю, і такі водойми не можуть їх прогодувати.

Важливо знати, що в теплі пори року не рекомендовано підгодовувати водоплавних птахів, оскільки вони легко звикають до неприродної їжі і є небезпека, що потім птахи не зможуть самостійно добувати їжу. Але в період морозів наша допомога їм дійсно необхідна. Основними кормами для лебедів слугують водні рослини. Але, так як, їх добути ми не в змозі найкращим буде  - розмочений у воді білий хліб. Сірий хліб шкідливий для їх травної системи. Не відмовляться пернаті й від каш: особливо картопляної та пшоняної. 

Спостерігаючи за замерзанням водойми навколо птахів, люди пробують розбивати лід. Але на погляд багатьох спеціалістів орнітологів, це не зовсім доцільно.

Також, трапляються ще й такі випадки: люди бачать птахів, що нерухомо сидять на льоду, і б'ють на сполох: «Птахи повмерзали  в лід». Але таке відбувається дуже рідко. Найчастіше це лебеді або качки, які «відпочивають»: виходять на лід, ховають лапки в пір'я і таким чином зберігають енергію, гріються.

Так що, спостерігати варто, але паніка – це зайве. Проблема полягає саме у забезпеченні птахів кормом.