Допоможемо птахам зимою

 

По всьому світі і в нашій країні зокрема, в останні дні січня, проводиться великий зимовий облік птахів. Ця акція об’єднує шанувальників природи і науковців. Головна мета заходу – з’ясувати чисельність птахів і види, які залишилися зимувати поряд із нашими домівками, повісити годівнички та годувати птахів. Великий зимовий облік птахів дає можливість спостерігати за цікавими явищами в пташиному світі.

Управління екології та природних ресурсів ЖОДА спільно з дошкільним закладом № 35 та екологічним ліцеєм № 24 провело акцію «Допоможемо птахам зимою». Діти змайстрували годівнички та протягом тижня кожного дня слідкують за птахами, що прилітають, підгодовують їх, вивчають види птахів та вчаться їм допомагати.

Всі бажаючи також можуть приєднатись, робіть добрі справи для наших маленьких друзів. Пам’ятайте про те, що там, по інший бік вікна, лишається багато птахів, для яких наразі настала найтяжча пора. Саме в цей період гине найбільша кількість птахів, за статистичними даними з десятьох синичок перезимовує тільки одна. Їм важко під снігом знайти достатню кількість поживи. Саме голод для пташки страшніше, ніж холод. Тому, ідучи на вулицю, візьміть трохи корму та розкладіть його у годівнички.

Найкращим кормом для птахів є звичайне соняшникове насіння, але пам’ятайте, воно має бути не смаженим. Також їм смакуватимуть: крихти тістечок, печива, порізана картопля в мундирі, просо, кукурудзяне зерно, шматочки яблук та грушок.

 

Надсилайте фото, де ви годуєте пташок на електронну адресу: pryroda@ecology.zt.gov.ua.