image002.jpg

 

Конюшина відома нам з дитинства. ЇЇ можна зустріти на галявинах, лугах і газонах. Але  зі звичною  рослиною лугів і городів пов'язано безліч  дуже цікавих давніх  історій. Значення конюшини завжди з давніх часів мало магічний відтінок.

За однією із легенд Ірландії  Святий Патрік, за допомогою трилисника конюшини  зумів пояснити язичникам-ірландцям таїнство Святої Трійці. Адже один листочок означав Бога-Отця, другий - Бога-Сина, а третій - Святого Духа. Після такої наочної проповіді безліч невіруючих і заблуканих прийняли хрещення і прийшли до Ісусові. Завдяки Святому Патріку кожний листочок конюшини став позначати важливе для будь-якої людини поняття. Перший прирівнювався до віри, другий - до надії, третій - до любові.

          Традиційно листочок конюшини складається з трьох листочків і тільки дуже рідко трапляються з чотирма. А яке ж її значення, запитаєте ви. Всі кому вдавалося знайти її дуже раділи тому, що  четвертий листочок  символізує удачу, яка  сама йшла в руки володарю знахідки.  Що ж стосується християнства, то чотирипалий листок асоціюється з хрестом, а сама четверта  пелюстка - з Божою благодаттю. Так що, навіть з релігійних мірками, значення чотирилистої конюшини саме світле, добре, радісне.

Наші предки вірили, що чотирилиста  конюшина несе в собі велику силу любові, щастя, краси та молодості.  її листочки збирали, сушили і потім завжди носили з собою. Цей оберіг охороняв  щастя його власника.  За давньою легендою, людину, яка знайшла цей рідкісний екземпляр, назавжди переслідує везіння і успіх. Більше того, цей щасливець сам несе удачу всім, хто з ним зустрічається, співпрацює або просто знаходиться по сусідству.

За оцінками науковців конюшина може мати відхилення у кількості листочків в середньому на кожних 10 000 рослин. Хоча вченні пішли далі і  вивели сорти конюшини, які мають більший процент таких відхилень. А деякі ферми спеціалізується на вирощуванні в пластикових упаковках чотирилистої конюшини використовуючи спеціальні підкормки.

 Управління екології та природних ресурсів Житомирської облдержадміністрації вітає  з Всесвітнім Днем охорони навколишнього природного середовища, який святкується 5 червня,  бажає всім гарного мирного літа та   публікує на щастя фото чотирилистої конюшини знайденої у центрі міста  Житомира.

 

image004.jpg

 

image007.jpg