Про хід виконання обласної комплексної

програми охорони навколишнього природного

середовища в Житомирській області на 2014-2017 роки

у 2014-2016 роки

        

         З метою реалізації державної політики України у галузі охорони довкілля, активізації роботи по здійсненню природоохоронних заходів та визначення пріоритетних напрямків з охорони навколишнього природного середовища, враховуючи рекомендації постійної комісії обласної ради з питань Чорнобильської катастрофи, екології та використання природних ресурсів і  постійної комісії обласної ради з питань бюджету і комунальної власності Житомирська обласна рада рішенням двадцять восьмої сесії від 20.11.2014 за №1329 затвердила обласну комплексну програму охорони навколишнього природного середовища на 2014-2017 роки.

         Відповідно до програми у 2014-2016 роках на виконання природоохоронних заходів в області планувалось залучити 196 мільйонів гривень, з яких 58 мільйонів гривень з державного бюджету; 26,5 мільйона гривень з обласного фонду охорони навколишнього середовища; 100 мільйонів гривень з місцевих бюджетів різних рівнів окрім обласного, 11,5 мільйона  гривень власних коштів підприємств, установ, організацій.

         На виконання програми упродовж 2014-2016 років у області були здійсненні  природоохоронні заходи з залученням коштів з різних джерел фінансування загальною сумою  136 мільйонів  161 тисячу гривень, які становлять 69% до запланованих всього коштів у програмі.

         З них:

-  7 мільйонів 81 тисяча гривень з державного бюджету (12 % до запланованих у програмі);

-  23 мільйони 512  тисяч гривень з обласного бюджету (89 % до запланованих у програмі);

- 52 мільйонів 193 тисяч з бюджетів міст обласного значення, бюджетів об'єднаних територіальних громад, бюджетів сіл, селищ, міст районного значення (52 %  до запланованих у програмі) ;

- 53 мільйони 375 тисяч – власні кошти підприємств, установ, організацій  (400 % до запланованих у програмі).

 

         Упродовж цих років з метою раціонального використання і зберігання відходів та побутових відходів в області було використано 19,8 млн. гривень (які становлять 47% до запланованих у програмі), з них 3,8 млн.  з державного бюджету були витрачені на придбання установок, обладнання та механізмів для збору, транспортування твердих побутових відходів у м.Коростені та будівництво полігону твердих побутових відходів у м.Малині. За 16 млн. з місцевих бюджетів різних рівнів окрім обласного в області було реконструйовано сміттєзвалища твердих побутових відходів, придбано транспортні засоби та контейнери для транспортування та збору відходів і сміття, ліквідовано несанкціоновані сміттєзвалища.

 

  На охорону та використання водних об'єктів було використано 42,85 млн. грн. (які становлять 34% до запланованих у програмі) з них: 22,85 млн. з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища; 17,5 млн. грн. з місцевих бюджетів різних рівнів окрім обласного; 2,5 млн.грн. власні кошти підприємств, установ, організацій. За ці кошти в області було розроблено та відкориговано документацію на будівництво очисних споруд і каналізації; проведено поточні ремонти гідротехнічних споруд, реконструкції та ремонти з заміною обладнання діючих каналізаційних насосних станцій та споруд.

 

На охорону атмосферного повітря в області було витрачено 42,2 млн.грн. (які становлять 800 % до запланованих у програмі) З них 14,2 млн. витрачено з місцевих бюджетів різних рівнів окрім обласного, а  28 млн. грн. це власні кошти підприємств, установ, організацій. За ці кошти на підприємствах було встановлено обладнання, яке значно зменшило шкідливі викиди в атмосферу у м.Житомирі та м.Чуднові.

 

На збереження природно-заповідного фонду в області було витрачено                         3,6 млн.грн. (які становлять 62 % до запланованих у програмі). З них 3,25 млн.грн. витрачено з державного бюджету на забезпечення належного функціонування природно-заповідного фонду, 40 тисяч грн. з місцевих бюджетів різних рівнів окрім обласного та 300 тисяч власні кошти підприємств, установ, організацій утримання в належному санітарному стані пам'яток природи та садово-паркового мистецтва місцевого значення.

 

На охорону і раціональне використання природних ресурсів та ресурсів тваринного світу було 24,8 млн.грн. (які становлять 181 % до запланованих у програмі)  З них витрачено 3,9 млн. грн.  з місцевих бюджетів різних рівнів окрім обласного на  озеленення міст області, 20,9 млн.грн. власних коштів підприємств, установ, організацій на збереження лісових насаджень та збільшення поголів'я диких копитних тварин.

 

На інші напрямки природоохоронної діяльності було витрачено 2,73 млн.грн. (які становлять 56 % до запланованих у програмі) З них витрачено з обласного бюджету 660 тисяч на науково-дослідну роботу, інформаційне забезпечення природоохоронної діяльності та організацію  і проведення  екологічної освіти; 600 тис.грн. з місцевих бюджетів різних рівнів окрім обласного та 1,46 млн.грн. власних коштів підприємств, установ, організацій на просвітницьку роботу та проведення  заходів та масових акцій для здіснення покращення екологічної ситуації в населених пунктах Житомирської області.

 

         За 2014-2016 роки з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища витрачено 23512,0 тис. грн.

         Протягом цих трьох років виконувалась реконструкція та технічне переоснащення каналізаційних насосних станцій КП «Пролісок» Новоівницької сільської ради Андрушівського району, у м. Баранівка та в смт  Першотравенськ Баранівського району,  по  вул. Рибній у м. Бердичеві, в Райківський виправній колонії №73, КП «Житомирводоканал», в смт Озерне та смт Новогуйвинськ Житомирського району, у м. Коростишеві, у м. Малині, у смт Гранітне Малинського району, ОП «Комунальник" смт Першотравневе Овруцького району, у м. Олевську,  у смт Романів та смт Миропіль Романівського району, у смт Ружині,  у смт Нова Борова Хорошівського району, по вул. Калініна та вул. Леніна в смт Черняхів.

         Продовжувалось будівництво очисних споруд каналізації в м.Андрушівці, а також реконструкція та технічне переобладнання очисних споруд господарсько-побутових стічних вод у м. Овручі та смт Черняхів.

         Розпочато  реконструкцію мережі водовідведення у смт Любарі.

         За рахунок коштів фонду вперше на Житомирщині видано книгу «Природно-заповідний фонд Житомирської області».

        

 

 

 

Т.в.о. начальника управління                                                        С.П.Сіренький