12 квітня 2019 року в управлінні екології та природних ресурсів проведено оперативну нараду з питання замору риби в р. Случ в м. Баранівка, який за повідомленням Баранівської райдержадміністрації трапився сьогодні вранці.

В нараді прийняли участь:

Начальник управління екології та природних ресурсів Ревенко Оксана Михайлівна, заступник начальника управління Сіренький Сергій Петрович та працівники управління.

Заступник начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу Зибалов Сергій Володимирович

Начальник управління Державного агентства рибного господарства у Житомирській області Гонтар О. І.

Начальник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Кончаківська Світлана Петрівна

Сьогодні, 12 квітня близько 8 годину ранку біля пропускної греблі в м. Баранівка зі сторони  смт. Першотравенськ було зафіксовано масову загибель живих водних ресурсів, зокрема: сом, лящ, короп, плітка, окунь та ін.

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу 10 квітня здійснено виїзд на місце. На момент обстеження річки Хомора від межі Житомирської та Хмельницької областей до гирла спостерігалося знесення течією сірої невідомої желеподібної речовини та її накопичення на водних рослинах та дні річки. Найбільший ореол накопичення зафіксовано на гирлі річки Хомора в с. Марківка Баранівського району, при цьому відчувався різкий неприємний запах, подібний до хімічного.

В ході обстеження з річок було відібрано проби води та вилучено для дослідження зразки загиблої риби. Встановлено, що вміст розчиненого кисню менше встановленої норми, велика концентрація хімічного споживання кисню. Проводяться лабораторні дослідження.

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу спільно з працівниками рибоохоронного патруля, Держпродспоживслужби, Національної поліції, представниками органів місцевого самоврядування та органів влади проводяться заходи щодо порятунку риби, встановлення причин її загибелі та усунення негативних наслідків.

          На нараді обговорено питання оперативного проведення лабораторних досліджень проб води з р. Случ та зразків риби.

Для забезпечення своєчасного проведення лабораторних досліджень прийнято рішення про те, що відповідальні фахівці Державної екологічної інспекції Поліського округу Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області будуть працювати у суботу 13 квітня 2019 р.