З 1 січня 2019 року запрацює новий Порядок держмоніторингу вод

 

Уряд підтримав розроблений Мінприроди Порядок здійснення держмоніторингу вод. Він почне діяти в Україні з 1 січня 2019 року та запровадить європейську систему моніторингу водних ресурсів

https://seminars.dtkt.ua/files/NikoNews/KontrolVoda01.jpg

 

      

Чим новий порядок кращий за старий

     Порядок встановлює показники, за якими здійснюється моніторинг водних ресурсів та державні інституції, які несуть відповідальність за збір та аналіз даних. По суті це інструкція щодо того, що аналізувати, з якою періодичністю та де використовувати. Ключові відмінності та переваги нового моніторингу:

Моніторинг відповідає басейновому принципу управління річками тобто оцінка стану проводиться для всього басейну, а не за ділянкою річки в межах адміністративного поділу. На законодавчому рівні інтегроване управління водними ресурсами за басейновим принципом запроваджено ще у 2016 році і зараз ведеться робота над створенням Басейнових рад (органами управління річкових басейнів) та Планами управління басейнами річок (методичка та Конституція для належного менеджменту річок).

https://news.dtkt.ua/files/NikoNews/50775Slide01.jpg

   

      На практиці це значить, що ми зможемо проаналізувати стан усієї річки цілісно, із притоками, струмками, гирлом і так далі. Проаналізувавши, зможемо обрати необхідні заходи для відновлення річки, адже басейновий принцип управління водними ресурсами також передбачає, що фінансовий механізм гарантує безпосередній зв'язок між платою за водокористування і фінансуванням пріоритетних водоохоронних заходів у межах басейну. В ході першого року  моніторингу (так званий «діагностичний моніторинг») усі річки будуть поділені на «хворі» та «здорові», і гроші спрямовуються саме на хворих, а не на усі без розборурезультаті – на ніякі).

https://news.dtkt.ua/files/NikoNews/50775Slide02.jpg

https://news.dtkt.ua/files/NikoNews/50775Slide03.jpg

 

 

 

 

Задачі моніторингу

Моніторинг є невід’ємною частиною реформи екологічного контролю (нагляду) та відповідальності, і основою для прийняття будь-яких управлінських рішень. Узагальнюючи, можна назвати такі задачі, які він виконує:

Результати моніторингу мають відображатися у системі «Відкрите довкілля» та на геопорталі водних ресурсів, за задумом у показниках стану води буде легко розібратися всього 5 кольорів.

Чим простіша система тим важче приховати невідповідності чи недостовірні факти, і це безумовна перемога для кожного жителя країни.

Звісно, хотілося б аби в кінцевому рахунку, в результаті реформи ми могли б без остраху купатися у будь-якій річці, радуватися великій кількості риб у річках та взагалі біологічному розмаїттю, але до цього часу на нас чекає ще довгий шлях:

Неможливо без наслідків перестрибнути через один із цих етапів, особливо враховуючи що кожен із них потребує значних коштів. Вихід із ситуації поступовість, систематичність та наполегливість.

Вода й камінь точить.

 

 

Джерело:

 

                                                  НВ Бізнес