Мінприроди готується до запуску пілотного проекту

екоконтролю і моніторингу «Зелена варта»

 

Нещодавно в  Мінприрподи була проведена нарада заступником Міністра екології та природних ресурсів Василем Полуйко.  

image005.jpg

 

На зустрічі були присутні представники міжнародної організації шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» та офісу підтримки реформ при Мінприроди, Голова Асоціації об’єднаних територіальних громад України, представники об’єднаних громад з Львівської, Житомирської та Харківської областей.

Від Житомирської області участь у нараді взяв голова Новоборівської об’єднаної територіальної громади Хорошівського району Рудюк Григорій Лаврентійович.

image006.jpg

На зустрічі присутні обговорили функції «Зеленої варти» для забезпечення екологічного виховання, просвітницьких функцій, контролю за раціональним природокористуванням, дотриманням екологічного законодавства та екологічного моніторингу. 

Планується, що пілотний проект в рамках децентралізації «Зелена варта» може стати ефективним інструментом для місцевих громад, щоб покращувати екологічний стан довкілля та  зможе надавати допомогу як з організаційними питаннями, так і з матеріальним забезпеченням.

За результатами наради були напрацьовані пропозиції щодо реалізації  створення «Зеленої варти» на базі декількох об’єднаних територіальних громад. Зі свого боку спеціалісти Мінприроди можуть допомогти сформулювати екологічні проблеми на місцях і спланувати правильні заходи, разом організувати контроль, підготувати інспекторів і оцінити ефективність загальної роботи.

 

Інформація підготована за матеріалами Мінприроди.