http://womanday.in.ua/images2/Kak-pomoch-pticam-zimoj-300x199.jpg

ТУРБОТА ПРО ПТАХІВ ВЗИМКУ

Більшість птахів, які залишаються зимувати, не відлітаючи в теплі краї, добре переносять холод. Справа в тому, що птахів змушує летіти не холод, як думає більшість людей, а голод. В холодну пору під сніговим покривом залишається велика частина раціону птахів. Але з кінця літа і до перших холодів птахи активно накопичують жирок, який всю зиму захищає їх від морозу. Щоб запаси теплого прошарку не скорочувалися, птахам потрібно добре харчуватися.

В зимовий період холоднокровні комахи впадають в сплячку до настання весняного тепла, а так як вони є основним джерелом живлення для більшості птахів, то з настанням холодів їм доводиться перебудовувати свій раціон.

Більшість птахів не заготовляють собі їжу на зиму і шукають його практично постійно, скрізь, де це можливо. На зміну комах приходять ягоди та насіння. Але запаси їжі дуже швидко виснажуються, і вони часто не можуть прогодувати зимуючих птахів. Так взимку гине близько 80% синиць.

Що можна зробити для птахів?

Допомогти птахам дуже просто, для цього потрібно їх підгодовувати, а в іншому вони самі здатні про себе подбати. Людське участь у долі птахів просто життєво необхідно для них. Найбільш традиційним способом підгодівлі  зимуючих птахів є організація годівниць.

Виготовити годівничку зовсім нескладно. Її можна зробити із підручних матеріалів. Прекрасна годівниця виходить з коробки від кефіру. Для цього потрібно зробити прямокутні прорізи з чотирьох сторін коробки, від дна і від верху  відступити близько 3 см, а з країв приблизно 1 – 1,5 см. Вийде, щось схоже на альтанку. До верхньої частини коробки надійно прикріплюється дріт або мотузочка і вся ця конструкція підвішується на гілку дерева, балкон чи вікно. Подібним  чином можна виготовити годівничку з пластикової пляшки, коробки. Не можна забувати, що головна вимога для будь-якої годівниці – це її доступність для птахів. Також необхідно пам’ятати, що птахи повинні мати гарне видноколо, для того щоб відчувати себе в безпеці від нападу кішок та більш великих своїх родичів.

Чим можна годувати птахів?

Підгодовування птахів – це непроста справа, і не можна бездумно віддавати їм залишки людської їжі.

Це їм може тільки зашкодити.

http://womanday.in.ua/images2/Zimnjaja-kormushka-dlja-ptic-300x186.jpg

 


         Справа в тому, що птахам категорично протипоказана солона їжа і та, що містить будь-які приправи до неї. Для підгодівлі  чудово підходить звичайний білий хліб в будь-якому його стані: сухарики, крихти, грудочки. Крім того, улюбленими ласощами для пташок є різне необроблене насіння: соняшникове, гарбузове, кавунове, з динь та огірків, пшениця, овес, просо... Підходить  насіння або крупа без додаткових спеціальних обробок придбані в продовольчих відділеннях магазинів або спеціалізованих магазинах для тварин.

Годівничку можна повісити за вікно або на балкон. Якщо є можливість, то непогано кілька годівниць розмістити в зелених зонах населеного пункту. Добре, коли це заняття стане доброю традицією в сім’ях і прищепить дітям почуття відповідальності та навчить їх піклуватися про оточуючих. Підгодівля птахів у поєднанні з прогулянкою буде дуже корисною для здоров’я самих же дітей.

Що можна зробити, якщо немає часу, щоб  виготовити годівничку

Можна охайно покласти на білі хлібні крихти, насіння, зернові, не солоний комбікорм, крупу на видному не засніженому місці.

 Якщо ви хочете погодувати яких-небудь певних птахів, потрібно знати, що раціон у них різний.

Для того щоб з доброї справи не вийшла халепа і випадково не нанести шкоди птахам треба запам’ятати наступне: Качок потрібно годувати білим хлібом і не смаженим насінням. Якщо є можливість виготовити

http://womanday.in.ua/images2/Utki-300x225.jpg

годівницю, яка буде плавати на воді, то найкращим для них варіантом буде підгодовування зерновими сумішами або пшеницею.

Голубам добре харчуватися не смаженим насінням, а от хліб – це не найкраща підгодівля для них, хоча в невеликій кількості можна давати. Категорично протипоказано годування голубів жирними біляшами, пиріжками, чебуреками і т. д.

Горобці це невибагливі в їжі птахи. Їх можна годувати всім, що їдять голуби, однак перловка для них буде дуже жорстка, а все інше – в самий раз.

Якщо вам приємно спостерігати з вікна за зграєю синиць, то вам знадобиться звичайний дріт. Купіть шматок не солоного сала або жиру. Повісьте кілька шматочків нанизаних на дріт. Дуже скоро воно приверне безліч синиць, готових поласувати частуванням. Вони досить добре їдять сало і буквально за тиждень можуть повністю дзьобати півкілограма продукту. Більше того, вони не забудуть вашої доброти, і ще довго будуть прилітати до вас в пошуках нового частування.

Підсумок

Якими б гарними не були ваші наміри, завжди слід пам’ятати, що  з годуванням можна дуже легко перестаратись та зашкодити їм. Якщо годівниця буде постійно повна, то підгодовані птахи будуть менше рухатися в пошуках їжі, харчуючись тільки біля неї. Це призведе до їх хвороби, а можливо і до більш тяжких наслідків. Підгодовувати птахів потрібно систематично з певним періодом. Найкраще висипати трохи корму два рази в день, наприклад, вранці і ввечері, можна і один раз в день. Тоді раціон птахів буде складатися приблизно на одну третину з підгодівлі, і на дві третини з знайденої ними їжі. У цьому випадку ваша турбота дійсно піде їм на користь.

 

 

Інформація: Womanday/in/ua