Як допомогти бездомним тваринам пережити зиму

 

До весни багато бездомних котів і собак не доживуть за відсутності спального місця та їжі

Картинки по запросу фото бездомних тварин

 

     У холодні осінні дні нам усім хочеться трохи більше тепла і домашнього затишку. Але така можливість є не у всіх. Кількість бездомних тварин, яких ми часто помічаємо на вулицях в теплу пору, досить швидко скорочується в холодні сезони. До весни більшість з них не доживуть за відсутності спального місця та їжі.

     Холод змушує тварин постійно пересуватися з місця на місце, щоб не померти. Вони втомлюються, майже не сплять, втрачають енергію, та й їжу дістати не завжди вдається. Все це часто призводить до загибелі.

     Однак холод – не вирок, і в силах кожної людини допомогти, не відходячи від екранів монітора.

     Далеко не кожен може забрати безпородного пса з вулиці. Особливо, якщо з дитинства мріяв про жек-рассел-тер'єра. Але якщо ви все ж вирішите забрати тварину з вулиці, то вам слід пам'ятати, що пускати його в будинок можна тільки після ретельного огляду ветеринаром.

     Не забувайте, що на вулиці було безліч небезпек, тому собака може досить довгий період часу поводити себе злякано, неадекватно, гавкати на все навколо. Постарайтеся заспокоїти її, а не підвищувати голос, дайте відчути себе у безпеці. Якщо у вас є можливість звернутися до фахівця, який допоможе розібратися швидше з поведінкою собаки або кота – це чудовий варіант.

     Якщо ви не можете забрати тварину собі додому, але хочете допомогти, є й інші варіанти. Притулки часто переповнені: на зиму все більше людей підкидають новонароджених кошенят або цуценят на території, часто вони гинуть протягом декількох днів. Звичайно, краще прилаштувати тварина в родину. Що потрібно робити?

·         Сформувати оголошення. Кота чи собаку необхідно сфотографувати, якомога докладніше описати вид, характер, чи йде він на контакт, як реагує на інших тварин (якщо відомі такі деталі).

·         Оголошення можна розмістити у вигляді фотографії з описом як пост у різних публікаціях, на сторінках або групах допомоги тваринам у Фейсбук.

·         Також оголошення можна роздрукувати і розмістити на будівлях, інформаційних дошках.

·         Якщо ж вашою сильною стороною є комунікація, можна запропонувати взяти тварину сусідам, друзям, знайомим чи колегам.