23 березня – Всесвітній день метеорології

image003.jpg

Щорічно починаючи з 1961 року, 23 березня, під егідою ООН проходить Всесвітній день метеорології.

Саме в цей день в 1950 році вступила в силу Конвенція Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО). Гасло свята: «Погода, клімат і вода в інформаційну еру». З 1951 року ВМО є компетентним органом ООН з питань спостереження за станом атмосфери Землі та її взаємодії з океанами. Штаб-квартира ВМО знаходиться в Женеві.

Для визначення політики і пріоритетів для Всесвітньої Метеорологічної Організації  скликається один раз на чотири роки Всесвітній метеорологічний конгрес . Він затверджує довгострокові плани і бюджет, обирає президента і віце-президентів ВМО та членів Виконавчої Ради, і призначає Генерального секретаря. За результатами виборів, які відбулися 4 червня 2015 року, Генеральним секретарем ВМО терміном на 4 роки було обрано Петтері Тааласа.

Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) станом на 2015 рік включає в себе 191 країну-члена і територію, серед яких і Україна.  

Указом Президента України від 23 лютого 2012 року № 147 «Про Постійного представника України при Всесвітній метеорологічній організації» директора Українського гідрометеорологічного центру ДСНС України Кульбіду М. І. було призначено Постійним представником при ВМО.

В системі ВМО працює Всесвітня служба погоди, яка була створена в 1963 і об'єднує служби погоди країн членів ВМО.

(інформація підготовлена за матеріалами з  Вікіпедії )